"Profesorre Topla Lala"

to autorski program Marcina Siegieńczuka, jednego z czołowych artystów muzyki disco polo. Tytułowy profesor wyciąga z "szuflady poematów discopolowych" utwory, analizując ich treść pod kątem "bezsensu w densie".


Program na pierwszy "rzut oka" można by było określić jako satyryczny, jednakże gdy się bardziej wsłuchamy w treści wypowiadane przez prowadzącego, to oprócz satyry wplatanej między wypowiedzi odnajdziemy wytłumaczenie treści zawartych w piosenkach nazywanych często banalnymi czy niezawierającymi jakiegokolwiek przesłania".

"Łamie stereotypy ukierunkowujące słuchacza na tor niewsłuchiwania się w tekst piosenki z mocnym i rytmicznym bitem. Opowiada historie, nawiązujące do inspiracji autora krótkiego działa muzycznego. Szuka dialogu między różnymi utworami oraz ukazuje różnorodność zdań i zwrotów używanych w konstrukcji rymowanek.

Pierwszy i jak na razie chyba jedyny program ukazujący piosenki polskiego disco przez pryzmat dobrego humoru nieośmieszającego gatunku oraz tłumaczący ludziom, którzy z tą twórczością nie mieli za dużo do czynienia, iż w zbiorze melodyjnych rymowanek, przyśpiewek i śmiesznych haseł możemy odnaleźć nie tylko sens w treści, lecz również wartości, którymi warto się kierować w życiu"