FACEBOOK  |   YOUTUBE  |   TWITTER  |   MYSPACE

Profesorre TOPLA LALA

PROFESORRE  TOPLA LALA to autorski program Marcin Siegieńczuka, jednego z czołowych artystów muzyki tanecznej określanej ogólnie przydomkiem DISCO POLO.  Program na pierwszy „rzut oka” można by było określić jako satyryczny, jednakże gdy się bardziej wsłuchamy w treści wypowiadane przez prowadzącego, to oprócz satyry wplatanej między wypowiedzi  odnajdziemy sensowne wytłumaczenie treści zawartych w piosenkach nazywanych często banalnymi czy nie zawierającymi jakiegokolwiek przesłania.
Tytułowy PROFESOORRE TOPLA LALA wyciąga z „szuflady poematów discopolowych” utwory  analizując  ich treść pod kątem BEZSENSU W DENSIE. Szuka ukrytej prawdy , a być może i kłamstwa zamaskowanego między wersami dzieła, które z jednej strony jest napisane niby prostym językiem, a z drugiej magicznym słowem zrozumiałym tylko wybranym. Łamie stereotypy ukierunkowujące słuchacza na tor  nie wsłuchiwania się w tekst piosenki  z mocnym i rytmicznym bitem. Opowiada historie, nawiązujące do inspiracji autora krótkiego działa muzycznego. Szuka dialogu między różnymi utworami oraz ukazuje różnorodność zdań i zwrotów używanych w konstrukcji rymowanek.
Pierwszy i jak na razie chyba jedyny program ukazujący piosenki polskiego disco przez pryzmat dobrego humoru nie ośmieszającego gatunek  oraz tłumaczący ludziom, którzy z tą twórczością nie mieli za dużo do czynienia, iż w zbiorze melodyjnych rymowanek, przyśpiewek i śmiesznych haseł możemy odnaleźć nie tylko sens w treści, lecz również wartości , którymi warto się kierować w życiu.
Program jest emitowany w każdą sobotę o godzinie 19.45 oraz powtarzany w niedziele o godzinie 17.45 na kanale POLO  TV.

http://www.polotv.pl/telewizja/programy-polotv/profesorre-topla-lala-72

 TOUR  ALL
LAST VIDEO  ALL
FORUM 
Karol78:
Italo Disco 2018 (2)...
karoles75:
Na szczyt!!! (2)...
Karol78:
TAK SIĘ BAWI SZLACHTA  (2)...
Nati57:
Facebook (1)...
Daras:
Zlot Fanów (13)...
FACEBOOK POLUB FANPAGE
COPYRIGHT BY MARCIN SIEGIENCZUK (c) KOPIOWANIE TREŚCI STRONY ZABRONIONE!    STRONA STWORZONA PRZEZ F&A MEDIA